2010 m. derliaus shu puerh‘as | Bulango kalnai, Menghai apylinkės, Junanio provincija

8.0026.00

25g
50g
100g
Išvalyti

Šis 2010 m. derliaus shu puerh‘as atkeliauja pas mus iš Bulango kalnų, Menghai apylinkėje. Pagarbus elgesys su supančia gamta Bulango žmonėms (kartais vadinamų blangais) kyla iš jų tikėjimo. Pastarasis savo viduje derina Teravados budizmą su ilgaamžiais pagoniškais kalniečių įsitikinimais. Todėl, visiškai natūralu, kad arbatmedžiai augantys 1400–1600 metrų virš jūros lygio Bulango kalnų miškuose aplink Bulango kaimus vietinių yra laikomi šventais, o visiems norintiems pasivaikščioti po šią šventovę, reikia vietinio gido, nes tik jis žinos, kaip savo buvimų šventovėje, neužrūstinti šventenybių.

Su tokia meile ir dėmesiu Bulango kalnuose užderėjęs arbatmedžių derlius kaimyninių žemių meistrų visada buvo ir yra vertinamas, kaip puiki žaliava puikiam puerh‘ui. Tuo tarpu, pačiuose Bulangų arbatų ūkiuose pagamintų puerh‘ų reputacija ilgą laiką nebuvo ypač gera. Pagrindinė to priežastis nerūpestingas ir atsainus vietinių meistrų požiūris į puerh‘o gamybos procesą. Dažniausiai jų pagaminti puerh‘ai būdavo vidutinės kokybės, su gausiomis šapų ir dulkių dalelėmis, nešvarumais ir į blynus įspaustomis vištų plunksnomis.

Tačiau praėjusio amžiaus pabaigoje kilusi puerh‘ų populiarumo bangą, išjudino reikalus ir Bulange. Vietiniai meistrai pajutę, kad už gerą puerh‘ą galima gerai uždirbti, susiveržė diržus ir pradėjo labiau rūpintis gaminamo puerh‘o kokybe bei prekine išvaizda. Šiandien Bulango kalnų, Menghai apylinkėse sufermentuotas puerh‘as yra vertinamas už jam labai charakteringą ,,daržovinį“ aitrumą, ekologišką žaliavą bei kokybiškai įgyvendintą  gamybos procesą.

Šis 2010 m. derliaus shu puerh‘as iš Bulango kalnų, surinktas nuo 40-50 metų amžiaus arbatmedžių. Arbatmedžių šaknys, per tiek dešimtmečių giliai įaugo į vietinį molingą dirvožemį, kurio syvai Bulango puerh‘ams suteikia išskirtinio ,,daržovinio“ aitrumo ir yra vertinami tų kurie mėgsta aštriau, stipriau, tamsiau.

Gražus aspektas, vis dar gajus tarp Bulango žmonių, tačiau šlubuojantis daugelyje kitų arbatos auginimo regionų Kinijoje, yra matymas, kad visos gyvybės formos tarpusavyje susijusios. Biodinaminiai ir pirmapradės išminties principai klesti čia, ne dėl populiarėjančių ekologinio ūkininkavimo tendencijų, o dėl tikėjimo nešamų tradicijų ir per amžius išugdytos intuicijos. Tikiuosi, kad vietinių saugomos tokio matymo tradicijos ir toliau klestės bei plėsis.

Šis 2010 m. derliaus shu puerh‘as iš Bulango kalnų, Menghai apylinkės, Junanio provincijos, mėgsta maudytis karštose voniose, todėl drąsiai užpilk arbatžoles 95°-100°С vandeniu. Tradiciškai naudok 5-6 g. arbatžolių, o vienam užpylimui apie 100 ml. vandens. Pirmąjį užpylimą palaikyk 8 ramius įkvėpimus-iškvėpimus; visus kitus užpilymus t.y. kai jau arbatžolės prisigėrusios vandens laikyk porą įkvėpimų –iškvėpimų, nebent norisi labai stipraus skonio ir poveikio, tada jau reguliuokis pagal savo poreikius ir užpiltų arbatžolių išlaikymo trukmę. Tas pačias arbatžoles gali naudoti maždaug 9-10 užpylimų.

Paruošimo rekomendacijos:

Arbatos ruošimui naudoti 70-80℃

  Kung Fu style / 6g per 100ml   

5 s pirmas užpylimas + 2 s kiekvienam naujam užpylimui

Tradicinis būdas 6g per 500ml   

Palaikyti užpiltas arbatžoles arbatinuke 3-5min

8.0026.00

25g
50g
100g
Išvalyti