Pono Čiūno kilanas | Wuy kalnai, Kinija

5.0015.00

25g
50g
100g
Išvalyti

Pono Čiūno kilanas (Qi Lan) dar vienas ulongas kurį subrandino uolėtieji Wuy kalnai, Kinija.  Kilano arba jeigu išverstume iš kinų kalbos ,,Retosios orchidėjos“ išskirtinumas – mažesnis oksidacijos ir skrudinimo laipsnis nei kitų Wuy kalnų ulongų, tokių kaip Da Hong Pao ar Shui Jin Gui. Dėl šių priežasčių kilano skonis yra kažkur tarp klasikinių Wuy Yan Cha ir Tie Guan Yin.

Klasikiniai sunkiasvoriai Wuy ulongai arbatos mėgėjų yra vertinami dėl gilaus skrudinimo. Pastarasis jiems suteikia sodrius ir sudėtingus skonius, bei išryškina/atskleidžia Wuy uolienų minerališkumą, kuris per šaknis įsigeria į vėsaus kalnų rūko myluojamus arbatmedžio lapus. Asmeniškai aš dievinu sunkiasvorius Wuy ulongus ir jų giliai šildantį skonį kai už lango siaučia rudenio vėtros ar sausio pūgos.

Tačiau kilanas, dėl savo mažesnės oksidacijos ir lengvesnio skrudinimo yra puiki atgaiva vasarai. Jis yra žymiai minkštesnio charakterio, plonesnės tekstūros nei Wuy sunkiasvoriai, o užpiltas pražysta subalansuota vaisinių ir gėlinių skonių derme. Jis lengvas ir gaivus, kaip sraunus kalnų upeliūkštis, į kurį kaitrią vasaros popietę įmerkus kojas – norisi likti iki vakaro.

Ir dar pabaigai noriu pabrėžti, kad šį kilaną augino ir skrudino įgudusios pono Čiūno rankos. Jo kruopštus darbas visuose arbatos gaminimo proceso etapuose prasiskleis tavo puodelyje ir atgaivins tavo kūną/mintis tiek karštą vasaros popietę, tiek ir kai karštą nuo darbų intensyvumo.

Jeigu nori,  kad Pono Čiūno kilanas atsiskleistu visa gausa nuostabių vasaros aromatų ruošk jį kung fu cha stiliumi. Tam naudok 5g arbatžolių. Vienam užpylimui apie 100ml. 95 °С vandens.  Pirmą užpylimą gali drąsiai išlaikyti 6-7 ramius įkvėpimus – iškvėpimus, o kitiems užpylimams pridėk dar po 1, nes ulongai mėgsta pamirkti vandenyje.

Pono Čiūno kilanas kaip ir uolėtieji Wuy kalnai, kaip ir Kinija rėkia tau viena gerkle – aš esu šviesus ulongas, imk mane ir gerk – ryte kai karštis dar tik kyla, gurkšnok per piet kai saulė jau įkopus į zenitą, gerk viena(s) arba dalinkis su draugais, gerk ir gėrėkis skaidrėjančia nuotaika ir vėją besivaikančiomis katėmis!!!

Paruošimo rekomendacijos:

Arbatos ruošimui naudoti 70-80℃

  Kung Fu style / 6g per 100ml   

5 s pirmas užpylimas + 2 s kiekvienam naujam užpylimui

Tradicinis būdas 6g per 500ml   

Palaikyti užpiltas arbatžoles arbatinuke 3-5min

5.0015.00

25g
50g
100g
Išvalyti